W czwartek 1 lipca debiut EUROSNACK S.A. na NewConnect. Debiutant prognozuje 7,26 mln zł przychodu w 2010r.

Chorzów, 28 czerwca 2010r. – W najbliższy czwartek 1 lipca br. na rynku NewConnect zadebiutuje EUROSNACK S.A. – producent chrupek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik. Debiut został poprzedzony prywatną emisją akcji, z której spółka pozyskała ponad 1 mln złotych. Środki te przeznaczy na zakup nowych urządzeń do produkcji.

Eurosnack S.A. po pierwszych pięciu miesiącach br. wypracował 2,76 mln złotych przychodu. Jest to o 160 tys. zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W skali całego roku debiutant planuje wypracować 7,26 mln zł przychodów.

W ubiegłym, trudnym dla gospodarki roku, zdecydowaliśmy się na zmianę modelu biznesowego. Obecnie nasz model sprzedaży opiera się przede wszystkim na dużych detalicznych sieciach handlowych. Nasze produkty są sprzedawane zarówno pod naszymi markami, jak i zleconymi np. dla sieci Carrefour. Za pierwszy kwartał br. osiągnęliśmy 1,6 mln zł przychodu, kolejne 1,16 mln zł dołożyliśmy w kwietniu i maju. W sumie po pięciu miesiącach tego roku nasz przychód jest na poziomie 2,76 mln złotych. Sprzedaż stale rośnie, dlatego zdecydowaliśmy się na emisję akcji oraz wejście na rynek NewConnect.  Pozyskaliśmy milion złotych, który przeznaczymy na modernizację parku maszynowego a to pozwoli realizować większą liczbę zamówień, tym samym wypracujemy wyższe przychody. Według naszych prognoz na koniec 2010 roku przychód Eurosnack będzie na poziomie 7,26 mln złotych.” – mówi Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

Wejście Spółki na rynek alternatywny warszawskiej GPW poprzedziła emisja akcji o wartości 1 mln złotych. Początkowo Eurosnack planował pozyskać jedynie połowę tej sumy. Do podwojenia puli przyczyniło się duże zainteresowanie Inwestorów ofertą Spółki.
Do obrotu w dniu debiutu trafią jedynie Prawa do Akcji nowej emisji. Funkcję oferującego podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital sp. z o.o.