Już jutro debiut EUROSNACK S.A. na NewConnect

Chorzów, 30 czerwca 2010r. – Już jutro na rynku NewConnect zadebiutuje EUROSNACK S.A. – producent chrupek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik. Do obrotu w dniu debiutu zostanie wprowadzonych 994.272 Praw do Akcji serii D. Debiut poprzedziła prywatna emisja, z której spółka pozyskała 1 mln złotych. Przeznaczy je na zakup nowoczesnych maszyn produkcyjnych, dzięki którym będzie w stanie zwiększyć wolumen sprzedaży.

Funkcję oferującego podczas emisji pełnił Wrocławski Dom Maklerski S.A., a Autoryzowanym Doradcą jest CEE Capital sp. z o.o.

Eurosnack ma w planach poszerzenie skali działalności poprzez współpracę z innymi firmami z branży. Zamierza także poszerzyć sieć dystrybucji produktów oraz uzyskać odpowiednie certyfikaty, które potwierdzą jakość produktów wytwarzanych przez spółkę.

"Realizację strategii zaczęliśmy od zmiany struktury sprzedaży. Obecnie ok. 70 proc. produkcji sprzedajemy do dużych sieci handlowych. Zrealizowaliśmy emisję akcji zwiększając ofertę do 1 mln zł, choć planowaliśmy pierwotnie pozyskać tylko pół miliona. Widać, że rynek czekał na taką spółkę jak nasza. Jutro debiut na rynku NewConnect, który jest dla nas niejako nagrodą za wytężoną pracę nad kondycją spółki przez ostatni rok. W najbliższych naszych planach jest zwiększenie sieci dystrybucji produktów. Dzięki temu wypracujemy większe przychody ze sprzedaży. Chcemy też umocnić naszą pozycję na rynku oraz w oczach dotychczasowych kontrahentów poprzez uzyskanie certyfikatów, które potwierdzą doskonałą jakość naszych wyrobów. Przy produkcji korzystamy tylko z surowców od sprawdzonych i poleconych dostawców." – mówi Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

Eurosnack S.A. po pierwszych pięciu miesiącach br. wypracował 2,76 mln złotych przychodu. Jest to o 160 tys. zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W skali całego roku debiutant planuje wypracować 7,26 mln zł przychodów.