Eurosnack S.A. rozpocznie produkcję w ramach projektu Carrefour Polska sp. z o. o. na licencji Disneya


Chorzów, 12 października 2010r. – EUROSNACK S.A. – notowany na NewConnect producent chrupek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik – przeszedł pozytywnie audyt przeprowadzony na zlecenie sieci handlowej Carrefour Polska sp. z o.o. przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Audyt zweryfikował jakość wytwarzania przez Spółkę produktów bezglutenowych. W szczególności badany był proces produkcji chrupki kukurydzianej w opakowaniu 60 g. Dzięki pozytywnej ocenie Eurosnack będzie mógł rozpocząć produkcję pałki kukurydzianej pod marką Disney w ramach projektu prowadzonego przez sieć Carrefour.

Jest to już drugi audyt na zlecenie Carrefour w ciągu kilku miesięcy, który Eurosnack przeszedł pozytywnie.

 - „Produkujemy żywność najwyższej jakości. Korzystamy tylko z surowców od sprawdzonych dostawców. Część z naszych produktów jest wytwarzana na bazie naturalnych składników. Jest to już drugi audyt, który przeszliśmy pomyślnie. W lipcu również na zlecenie naszego partnera sieci Carrefour dokładnie sprawdzono nasze magazyny, każdy z poszczególnych etapów produkcji, personel, nasz system jakości oraz zarządzania zakupami i surowcami. Nie baliśmy się tego doświadczenia, ponieważ przestrzegamy nie tylko zasad BHP, ale także odpowiedniego poziomu zarządzania.
Obie kontrole wypadły pomyślnie w związku z czym możemy przystąpić do produkcji chrupki kukurydzianej na potrzeby projektu prowadzonego przez Carrefour na licencji Disneya.” – mówi Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.