Eurosnack S.A. prognozuje 8,7 mln zł przychodu i 130 tys. zł zysku netto w 2012 roku

Eurosnack S.A. prognozuje 8,7 mln zł przychodu

i 130 tys. zł zysku netto w 2012 roku

 

Warszawa, 2 sierpnia 2012 – Eurosnack S.A. – producent słonych przekąsek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik – przekazał do publicznej wiadomości prognozy finansowe na rok 2012. Według opublikowanych informacji Eurosnack S.A. zakłada osiągnięcie w 2012 r. 8,7 mln przychodu oraz 130 tys. zł zysku netto. W 2011 r. Spółka zanotowała 7,68 mln zł przychodu i 251 tys. zł straty netto.

-„W IV kw. 2011 r. wprowadziliśmy szereg wdrożeń optymalizacyjnych, m.in. w obszarze dywersyfikacji dostawców oraz obniżenia kosztów zakupu surowców. W rezultacie pozwoliło to nam na przekroczenie progu rentowności już w I kw. 2012 r. W związku z powyższym na koniec br. zakładamy osiągnięcie ponad 130 tys. zł zysku netto, w porównaniu do 251 tys. straty w roku 2011.

Poza wdrożeniami na poziomie działalności operacyjnej prowadziliśmy także prace w zakresie modyfikacji struktur zarządzenia, tj. standaryzacji pracy pozwalającej na zwiększenie efektywności organizacyjnej. W efekcie ma to pozwolić na stworzenie jednolitej i spójnej wizji z przejrzystą strukturą organizacyjną tworzącą mocną pozycję negocjacyjną na tle konkurencji, co w perspektywie długofalowej będzie miało również istotne przełożenie na osiąganą rentowność.

Na koniec 2012 r. spodziewamy się 13% wzrostu przychodów ze sprzedaży, które mają wynieść ok. 8,7 mln zł w porównaniu do 7,68 mln zł zanotowanych w 2011 r. Poprawa w tym obszarze to zasługa rosnącej sprzedaży na rzecz dużych sieci handlowych, co jest związane z m.in. coraz większą atrakcyjnością naszych produktów bezglutenowych.” - mówi Ewa Kawałkowska, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

W II kw. 2012 r. Eurosnack S.A. wprowadził do sprzedaży produkty oznaczone przekreślonym kłosem tj. znakiem nadawanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Wszystkie chrupki kukurydziane produkowane przez Eurosnack S.A. w Zakładzie Produkcyjnym w Chorzowie są produktami bezglutenowymi. Brak zawartości glutenu w chrupkach kukurydzianych o smaku  orzechowym ketchupowym oraz pałeczkach naturalnych potwierdzony został laboratoryjnie.