EUROSNACK S.A.: ponad 1,6 mln zł przychodu w I kwartale br.

Chorzów, 17 maja 2010r. – EUROSNACK S.A. – producent chrupek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik – zanotował w I kwartale br. ponad 1,6 mln złotych przychodów. Spółka wypracowała również zysk netto w wysokości blisko 67 tysięcy złotych.
Na czerwiec jest planowany debiut Eurosnack S.A. na rynku NewConnect. W niedawno zakończonej prywatnej emisji akcji spółka pozyskała od inwestorów 1 mln zł.

- „W czasie kryzysu gospodarczego roku 2009, przemodelowaliśmy nasz biznes, w ten sposób, że zaczęliśmy realizować sprzedaż nie tylko do regionalnych hurtowni, ale również bezpośrednio do dużych sieci handlowych – hipermarketów i innych sklepów wielko powierzchniowych. Sprzedajemy w nich zarówno produkty pod markami własnymi, jak i realizujemy zamówienia na produkty pod marką klienta. To przekłada się na bardzo dobrą, dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów sięgająca ok. 20% w porównaniu do I kwartału ubiegłego roku. Spodziewamy się kontynuacji tego pozytywnego trendu w przychodach oraz dobrej rentowności netto w 2010 roku. Szczególnie, że już niedługo będziemy mogli rozpocząć program inwestycyjny finansowany ze środków pozyskanych od inwestorów. Pozwoli on nam na istotne zwiększenie mocy produkcyjnych, a w konsekwencji – dalsze zwiększanie sprzedaży.” – tłumaczy Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

W 2010 roku Eurosnack S.A. zamierza wypracować ok. 7,26 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 358 tys. zysku netto.


- „Będzie to wzrost na poziomie przychodów o ponad 1,48 mln zł rok do roku. Jesteśmy dobrej myśli, że dzięki zmianom modelu biznesowego zrealizujemy ten plan.” – komentuje Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

W ubiegłym miesiącu Eurosnack S.A. przeprowadził emisję akcji serii D, która zakończyła się dość nieoczekiwanie olbrzymim sukcesem.

- „Na początku chcieliśmy zaoferować Inwestorom akcje o wartości do pół miliona złotych. Jednak szybko musieliśmy zrewidować ten zamiar, gdyż popyt na akcje naszej spółki okazał się ogromny. Przełożyło się to na 100% zwiększenie puli walorów. Cieszy nas to zainteresowanie, ponieważ dzięki niemu możemy przyśpieszyć zakup nowych maszyn, które pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnej. Pozyskane środki zwiększą kapitału obrotowego, co przełoży się na możliwość zaspokojenia większej ilości zamówień.” – opowiada Mariusz Spirkowicz, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

W czerwcu Spółka zadebiutuje na rynku NewConnect.