Eurosnack S.A. podpisał kontrakt na 3 mln zł

Eurosnack S.A. podpisał kontrakt na 3 mln zł

Chorzów, 9 sierpnia 2012 – Eurosnack S.A. – producent słonych przekąsek i biszkoptów sprzedawanych pod markami Chrupcie i Lajkonik – poinformował o podpisaniu umowy handlowej dotyczącej realizacji zamówienia na dostawę chrupek kukurydzianych z jednym ze znaczących odbiorców sieciowych w Polsce. Roczna szacowana wartość kontraktu wyniesie ok. 3 mln zł.

-„Przykładamy dużą wagę do działań w obszarze badań i rozwoju, zarówno w zakresie kreowania nowych pozycji ofertowych jak i rozwoju już istniejących produktów. W rezultacie pozwala nam to na systematyczny rozwój struktur sprzedażowych w już istniejących kanałach dystrybucji. Dlatego też podpisana umowa o wartości ok. 3 mln zł stanowi kontynuację naszej długoletniej współpracy z jednym ze znaczących odbiorców sieciowych w Polsce. Tym niemniej cały czas prowadzimy politykę sprzedaży, która wpływa na dywersyfikacje przychodów Spółki, w tym obszarze zawierane są głównie umowy z regionalnymi hurtowniami oraz mniejszymi sieciami detalicznymi” -  mówi Ewa Kawałkowska, Prezes Zarządu Eurosnack S.A.

Na początku bieżącego miesiąca Eurosnack S.A. przekazał do publicznej wiadomości prognozy finansowe na rok 2012. Według opublikowanych informacji Eurosnack S.A. zakłada osiągnięcie w 2012 r. 8,7 mln przychodu oraz 130 tys. zł zysku netto. W 2011 r. Spółka zanotowała 7,68 mln zł przychodu i 251 tys. zł straty netto.